rodiklisPortaleCalendarDUKIeškotiRegistruotisPrisijungti

Share | 
 

 [Japonų verslo ypatumai]

Go down 
AutoriusPranešimas
Kajitoku
~Wakagashira~
avatar

Female
Capricorn Cat
Age : 30
Miestas : [UK]
Pranešimų skaičius : 1068
Reputacija : 16

.::+Trumpai apie save+::.
Pareigos: Nosebleeding FAN
Išskirtinis Bruožas: ''[Motto Sugoku Impacto]''
Super Galia: Amnesia and Perverted mind transfer niahahahahaha ! $.$

RašytiTemos pavadinimas: [Japonų verslo ypatumai]   Sausis 10th 2008, 22:34

Kultūros požiūriu japonai labai skiriasi nuo kitų tautų. Svarbiausi jų savitumo šaltiniai trys: ilgaamžė izoliacija, gyventojų tankumas dėl geografinių sąlygų ir pati japonų kalba.
Nors Japonija daug amžių palaikė kultūrinius santykius su Kinija, bet valdant autokratui imperatoriui Tokugawai (apie 163 m.), prasidėjo beveik visiškas Japonijos izoliavimasis nuo likusio pasaulio. Atvykusiems į Japoniją svetimšaliams grėsė mirties bausmė. Tik XIX amžiaus antroje pusėje situacija ėmė keistis. Per 250 metų, atskirta nuo svetimų įtakų, Japonija išsiugdė savitą visuomenę ir kultūrą, kuriai nėra lygių pasaulyje grupinės kooperacijos požiūriu. Pagrindiniai organizaciniai principai, susiformavę tuo uždaru gyvenimo periodu, išliko ir būdingi šiuolaikinei Japonijos visuomenei, kuri neretai dar vadinama „voratinklio visuomene" .
Joje ypač glaudi sąveika tarp visų grupės narių, susaistytų daugybe įsipareigojimų vertikaliai ir horizontaliai. Nuo mažumės skatinami būti visiškai priklausomais nuo aplinkinių žmonių japonai išsiugdo tarpusavio priklausomybę, kuri išlieka visą gyvenimą. Jie gali reikalauti paslaugų iš savo grupės narių ir jos turi būti jiems suteiktos. Pirmoji „grupė" yra šeima, vėliau mokykla, universitetas, firma. Amžius ir aukštesnė padėtis teikia privilegijų, bet ir įpareigoja.
„Voratinklio visuomenė" teikia privalumų japonų verslininkams pasinaudoti tuo, ką vakariečiai vadina „pažinčių ratu". Nors japonai labai gerbia privatumą, bet verslo reikalais jie yra labai visuomeniški. „Voratinklio visuomenė", kuriai jie priklauso, aprūpina juos per „pažinčių tinklą" neprilygstamos vertės informacija.
Japonų elgesiui daro įtakos jų kalbos pobūdis. Japonai kalbą vartoja kitaip negu visi kiti žmonės. Japonų kalba dažnai kitiems atrodo neaiški arba nieko nepasakanti (europiečiui). Antai jų veiksmažodžiai neasmenuojami, todėl kartais negalima suprasti, apie ką kalbama. Tas neapibrėžtumas kartais tyčia naudojamas japonų kalbėtojų, kurie stengiasi nieko nekaltinti ir būti mandagūs. Po pagrindinio teiginio paprastai eina ilgi netiesioginiai sakiniai. Japonijoje kontekstas turi nusakyti viską, todėl tiesūs pareiškimai yra per trumpi ir nederami. Nė vienas japonas viršininkas nepasakys: „Sutvarkykite įstaigą". Jis įsakymą pavaldiniams pateiks taip: „Kadangi šiandien apie 14 vai. mes laukiame svečių ir norime jiems sudaryti kuo geresnį įspūdį, gal galėtumėte čia pagerinti tvarką?".
Japonai, priešingai, nei vakariečiai, nemėgsta naujų žmonių. Savo „voratinklio visuomenėje" japonai administratoriai tiksliai žino, kaip turi elgtis ir kaip kreiptis į vyresnįjį, žemesnįjį ar sau lygų. Todėl jie jaučiasi nekaip, jei nebuvo tinkamai supažindinti ir nemoka įspėti užsieniečių statuso. Be to, japonai nepratę išsakyti savo nuomonės - juk jis atstovauja grupei ir todėl turi dėl „nuomonės" pasitarti. Tad bendravimas ir derybos su japonais nėra lengvas užsiėmimas.
Tad i ką dera atkreipti dėmesį bendraujant su japonais?
Pirmiausia dera atminti, kad japonai turi savitą požiūrį į dalykinių kontaktų užmezgimą. Pirmenybę japonai teikia ne laiškams ar telefoniniam ryšiui, bet asmeniniams kontaktams. Tačiau ne tiesioginiams, o per trečiąjį asmenį -tarpininką. Tai turi būti pakankamai abiem pusėm žinomas verslininkas ar firma. Šio tarpininko paslaugos gali būti apmokėtos arba suteiktos jam atitinkamos paslaugos.
Pažintis su japonu verslininku prasideda vizitinių kortelių apsikeitimu. Jeigu jūs, paimdami iš japono vizitinę, neatsilyginsite tuo pačiu, tai reikš įžeidimą.
Japonai skiria didelį dėmesį tam, kad derybas vestų žmonės, užimantys panašias pareigas ir turintys beveik vienodą statusą (prioriteto principas). Oficialus bendravimas su turinčiu žemesnį statusą verslo pasaulyje reiškia įvaizdžio su¬menkinimą. Todėl japonai jau pirmo susitikimo metu nustato, ar kitą pusę atstovauja reikiamo lygio žmogus. Jei nesilaikoma lygybės principo, tai japonai vertina kaip etiketo nesilaikymą, o svarbiausia, kad firma tampa nevertinama. Todėl dera iš anksto susitarti dėl derybų lygio. Jei neįmanoma įvykdyti japonų pageidavimo, tai geriau apsiriboti trumpu protokoliniu vizitu.
Susitinkant su japonų firmų atstovais, reikia stengtis būti punktualiems, nes japonai liguistai reaguoja į vėlavimą. Jeigu negalite atvykti laiku, praneškite iš anksto, kokiu laiku būsite, ir jau nevėluokite, o susitikimo trukmę atitinkamai sumažinkite, nes partneriai gali turėti savų reikalų.
Venkite spausti rankas japonui -jie linkę nusilenkti.
Japonai derybų metu linkę išklausyti pasiūlymus iki galo. Vadovas linkčioja galva, nors tai nieko nereiškia. Jokių pastabų žodžiu jūsų pasiūlymui japonai nepateiks. Linkčiojimas galva reiškia, kad jis suprato, bet nebūtinai pritaria.
Nors japonai, kaip ir amerikiečiai, britai, siekia gauti pelno, tačiau priešingai pastariesiems, japonai stengiasi įnešti į verslo santykius harmonijos dvasią, užmegzti tarp partnerių žmogiškus santykius. Todėl Japonijoje ypač daug dėmesio skiriama neformaliems santykiams, kurie remiasi asmenine pažintimi. Pastangos išlaikyti žmogiškų santykių harmoniją tarp verslo partnerių laikoma dorybe.
Japonai vengia konfliktinių situacijų, siekia kompromiso. Jeigu japonų verslininkams daromos nuolaidos, tai ir jie linkę elgtis taip pat. Gąsdinimas neduoda norimo efekto, nors patys japonai vesdami derybas su silpnesniais partneriais gali panaudoti gąsdinimo taktiką.
Vesdami oficialias derybas, japonai vengia susidūrimų. Jiems būdingas lankstumas užimant pozicijas.
Japonai stengiasi užmegzti asmeninius kontaktus su derybų partneriais. Tad parodykite, kad jūs nuoširdūs ir geranoriški - šie bruožai ypač japonų vertinami. Vedant derybas japonai linkę svarstyti temas, nesusijusias su derybų objektu. Kuo rimtesnės derybos (ir jų objektas), tuo daugiau dėmesio skiriama antraeilių temų svarstymui. Čia slypi tradicinis japonų siekimas sukurti atitinkamą derybų savitarpio supratimo atmosferą, kada visi antraeiliai klausimai aptarti ir jau galima aptarti svarbiausius dalykus. Tokiu būdu japonai vykdo savotišką partnerio pozicijų (plačiąja prasme) žvalgybą. Ir čia skubinti jų nedera.
Japonai turi savitą sprendimų priėmimo sistemą. Jos esmė ta, kad svarstant problemą, įtraukiama daugybė žmonių - nuo vadovų iki pavaldinių. Numatoma ir tai, kaip priimtas sprendimas gali būti realizuotas. Todėl japonų sprendimai visada yra realizuojami ir efektyvūs.
Japonams būdingas punktualumas ir įsipareigojimų vykdymas; jeigu japonas pažada būti X laiku, tai būtinai atvyks 2 minutėm anksčiau.
Japonams būdingas tikslumas tiek nustatant derybų laiką, tiek priimant įsipareigojimus ir juos vykdant, taip pat ir dėmesingumas partneriams. Japonas uolus jūsų klausytojas. Europiečiai mano, kad klausydamasis japonas sutinka. Tačiau iš tiesų jis tik kviečia tęsti derybas toliau.
Vedant derybas japoniškas „taip" nereiškia to, ką ir kitose kalbose. Japonų „taip" nebūtinai reiškia pritarimą, o tik tai, kad jus suprato. Japonai vengia vartoti žodį „ne", kadangi, jų supratimu, tai gali sukelti disharmoniją derybų metu, o to jie visaip ir stengiasi išvengti.
Kokie yra esminiai derybų su japonais ypatumai ir į ką derėtų atkreipti
dėmesį?
• Japonai į derybas atvyksta komandomis, kurių kiekvienas narys yra kitos specialybės.
• Komandos nariai gali keistis arba jų gali padaugėti, nes japonai nori, kad kuo daugiau firmos žmonių su jumis susipažintų.
• Kiekvienas dalyvis ko nors paklaus iš savo srities, paprašydamas išversti geriausiai anglų kalbą mokantį savo kolegą.
Pateikdami klausimus renka informaciją. Gavę atsakymus, jie niekada nepasakys savo sprendimo.
• Jų sprendimai priimami susitarimu, todėl nė vienas nepareikš individualios nuomonės. Jie kalba firmos vardu arba sako „mes", o niekada „aš".
• Kad ir kokia stipri derybininkų komanda, ji privalo informuoti vadovybę. Todėl
nei per pirmą susitikimą, nei galbūt antrą jokių sprendimų nebus.
• Per antrą susitikimą bus svarstomos tos pačios temos, tik klausimai bus išsamesni.
• Japonai mėgsta daug kartų klausti to paties, kad vėliau nebūtų nesusipratimų ir neaiškumų, nors dėl jų pačių kalbos daugiaprasmiškumo vakariečiams dažnai japonų ketinimai lieka neaiškūs.
• Japonai atsargūs, gudriai vilkina derybas, nesileidžia paskubinami. Jiems reikia laiko tarpusavyje susitarti. Sprendžiama ne vienai dienai. Svarbiems sprendimams reikia laiko.
• Japonų derybininkai mandagūs, supranta kitų sunkumus ir atidžiai klausosi, kas jiems sakoma.
• Jeigu kita šalis yra per daug tiesmuka, nekantri ar nepaiso protokolo, japonai derybas nutraukia.
• Japonams svarbu neprarasti orumo. Jeigu jiems nepakankamai rodoma pagarbos arba jeigu priremiami prie sienos negailestinga logika, sandoris neįvyks.
• Kai protingi reikalavimai pateikiami su didele pagarba, japonai gali smarkiai pakeisti savo reikalavimus.
• Japonai gali daug padaryti, kad tik išlaikytų gerą derybų atmosferą. Mielai bendrauja ne tik derybų metu.
• Susitikimą atideda, jeigu mano, kad pasikeitė aplinkybės, kuriomis jis buvo sutartas.
• Japonai nepaveikiami vien tik logika ir protingais argumentais. Jie turi pamėgti savo partnerius ir jais visiškai pasitikėti, kitaip jokio sandorio nebus.
Japonų elgesys ir laikysena vakariečiams sunkiai suprantama: jie mato tai, ką nori matyti (per savą mąstymo ir logikos prizmę). Tuo tarpu tas vaizdinys dažnai klaidinantis. Tai matyti ir iš pavyzdžių, pateiktų žemiau esančioje lentelėje.

Kaip paveikti japonus ir įsigyti draugų?
• Elkitės su jais ramiai.
• Būkite visada labai mandagūs. Tai reiškia, kad reikia kuo dažniau atsistoti, kai paprastai sėdėtumėte, galbūt nusilenkti, užuot spaudus ranką, ir kelis kartus atsiprašyti už poelgius, kurių nepadarėte.
• Pavaišinkite dosniai geriausiais valgiais, už kuriuos paskui atsiprašykite.
• Niekada nesakykite „ne", „neįmanoma" ar „mes negalime". Jeigu nesutinkate, patylėkite.
• Niekada nesistenkite japonų priremti prie sienos ir neverskite jų prarasti orumą.
• Pradėkite kalbėti apie reikalus, tik nemažiau kaip 20 minučių.
• Išgirkite juos. Jiems tai patinka.
• Per pirmą susitikimą įteikite savo vizitinę darbo kortelę ir gerbkite jų įteiktas. Pasidėkite ant stalo priešais save ir kalbėdamiesi protarpiais dirstelėkite į jas.
• Parodykite, kad gerbiate jų firmą. Pabrėžkite savo firmos didumą, senumą, kapitalą ir reputaciją verslo pasaulyje.
• Per dalykiškus susitikimus nepasakokite anekdotų. Galėsite tai padaryti vėliau, jie vis vien nesupras.
• Nepamirškite, kad viską, ką jūs sakote, jie supranta pažodžiui. Lengvabūdiški posakiai (pvz., „jūs mane žudote", arba „neremkite manęs prie sienos" nebus suprasti.
• Kalbėkite ne taip tiesiai, kaip kalbėtumėte su kitais žmonėmis. Atminkite, kad japonai nemėgsta tiesmukumo ir per susitikimus siekia sukurti jaukią atmosferą, kuria galėtų pagrįsti ilgalaikius santykius.
• Ką jūs sakote, jiems mažai rūpi. Svarbu kaip sakote. Pasistenkite niekada jų neįžeisti. Tai prisimenant reikalai susitvarkys savaime. Labai pagarbiai elkitės su jų vadovu ir bet kuriuo vyresniu nei 50 metų asmeniu.
• Pramokite japoniškai ir parodykite, kad domitės jų kultūra. Tačiau nepersistenkite - jie nemėgsta užsieniečių, kurie sklandžiai kalba japoniškai,
• Kalbėdami angliškai tarkite žodžius lėtai ir aiškiai. Jie šypsosi ir linksi galva, bet supranta tik 30 procentų to, kas sakoma.
• Būkite pasirengę bent penkis kartus per susitikimą pakartoti savo pasiūlymą ir sąlygas, o svarbiausius dalykus - dešimt kartų.
• Japonams labiau priimtini žodiniai susitarimai, todėl neskubėkite kišti jiems dokumentų, kol jie tam nepasirengę.
• Jeigu japonai pasakė, kad sutinka, to žodinio susitarimo ir laikysis. Jiems nereikia nė rankų spausti. Geriau linktelėti galva arba nusilenkti.
• Nesistenkite per susitikimus išgauti jų sprendimą. Jie turi suderinti su direktorių taryba Tokijuje.
• Japonijoje dažnai susitariama ne per pačias derybas. Būkite pasirengę kalbėtis apie reikalus neformaliai bendraudami.
• Mėgdžiokite jų tempą, elgesį ir manieras arba prie jų prisitaikykite: jeigu galite, patenkinkite visus jų reikalavimus ir norus. Darykite nuolaidų ir prisiimkite jų stilių, bet likite savimi, nes tikriausiai jie gerbia jūsų krašto istoriją ir gyvenseną. Jei galite, raskite kokių bendrumų (polinkių, simpatijų). Jie mėgsta dalytis.
• Japonai yra linkę užduoti klausimus, kurie gali priversti nepatogiai jaustis, pavyzdžiui, kai paklausia apie jūsų amžių. Aišku, atsakyti jūs neprivalote. Japonai tikrai nenori būti įžūlūs: tiesiog kai kurie klausimai, kurie jūsų šalyje gali pasirodyti grubūs, nebūtinai yra nemandagūs Japonijoje.
• Japonai mėgsta gerti alkoholinius gėrimus pietų metu ir po jų. Jūs turėtumėte pabandyti prie jų prisitaikyti. Bet jei apie gėrimą negali būti nė kalbos, pasiruoškite atsiprašymą ir būkite pasirengę jį aiškinti keliais būdais ir skirtingu laiku.
• Jeigu pateikiamas alkoholis, negerkite iš butelio. Jūs turėtumėte įsipilti gėrimą į stiklinę ar taurę. Japonijoje arbatpinigiai nėra įprasti, todėl ir jums nereikia jų palikinėti.

Apsikeitimo vizitinėmis kortelėmis rekomendacijos:
Lankantis Japonijoje būtinos dvipusės vizitinės kortelės japonų ir anglų kalbomis. Jos potencialiems partneriams parodo, kad jūs esate rimtas žmogus, suprantate ir gerbiate jų kultūrą. Ši maža pastanga iš jūsų pusės sutvirtins pasitikėjimą ir padidins galimybę pasiekti gerų rezultatų.
• Kortelėmis yra apsikeičiame susitikimo pradžioje: įsitikinkite, kad jų turite pakankamai.
• Geriausia yra atsistoti, kai keičiatės vizitinę su aukštesnio rango asmenimis.
• Nusilenkite lengvai veidu j partnerį ir paduokite savo kortelę (japoniška puse j viršų) dešine arba abiem rankom. Ta pati taisyklė galioja ir priimant ją iš kitų.
• Skirkite laiko atidžiai peržvelgti verslo partnerio vizitinę. Galbūt jūs norėsite ištarti jo vardą, tad įsitikinkite, ar teisingai ištarsite. Jei pareigybių pavadinimas neaiškus, nieko baisaus, jei paprašysite paaiškinti. Svarbiausia, kad jūs norite parodyti susidomėjimą ir pagarbą kitai pusei.
• Nekiškite kortelės j užpakalinę kelnių kišenę. Jei atsitiktinai susitikote, tuomet jūs tiesiog turite atsargiai įsidėti ją j marškinių kišenę, piniginę ar užrašų knyge¬lę. Jeigu jūs sėdite susitikime, švelniai pasidėkite vizitinę prieš save ant stalo. Žiūrėkite į ją ir susitikimo metu, kad teisingai kreiptumėtės į pašnekovą vardu ar nurodytumėte pareigas. Jei susitinkate daugiau nei vienu asmeniu ir gavote keletą kortelių, jas taip pat išsidėliokite tvarkingai prieš save.
• Japonai ištiesia savo vizitinę kortelę pirmai progai pasitaikius. Neužmirškite, kad turėtumėte duoti savąją kiekvienam žmogui, su kuriuo vėl norėtumėt susitikti.
Verta žinoti.
Japonijoje yra tam tikrų dalykų, kurių geriau nedaryti, nes manoma, kad jie atneša nelaimę. Žemiau yra pateikta keletas pavyzdžių:
• Skaičius keturi laikomas nešančiu nelaimę, nes tariamas taip pat kaip žodis mirtis (shi). Todėl nederėtų dovanoti dovanų, kurios susideda iš keturių dalių, ir reikėtų vengti panašių atvejų. Kai kuriuose viešbučiuose ketvirtas kambario numeris būna praleidžiamas.
• Smeigti lazdeles į ryžius. Bendrai nesmeikite savo lazdelių į maistą, o ypač ryžius, nes taip elgiamasi tik per laidotuves. Toks dubuo su įbestomis lazdelė mis yra dedamas ant altoriaus.
• Perduoti maistą nuo lazdelės ant lazdelės. Taip yra daroma tik su kremuoto kūno kaulais per laidotuves.
• Miegoti galvą atsukus į šiaurę. Taip nemiegokite, nes šia kryptimi yra guldomi mirusiųjų kūnai.
• Laidotuvių automobilis. Jei pravažiuoja laidotuvių automobilis, jūs turėtumėte užlenkti savo nykštį.
• Kirptis nagus naktį. Jeigu taip darysite, jūs nebūsite šalia savo tėvų, kai jie mirs.
• Švilpti naktį. Jei švilpsite, atšliauš gyvatė.:atsui: :happy: :smoke: :nihonjin:
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://mikarainz.blogspot.com/
Sulli.
~Oyabun~
avatar

Female
Virgo Horse
Age : 27
Miestas : Saitama
Pranešimų skaičius : 4812
Reputacija : 154

.::+Trumpai apie save+::.
Pareigos: Ruki's Stalker *dairosi Rukio XD*
Išskirtinis Bruožas: a good sense of engrish
Super Galia: Aoi suktukas :D

RašytiTemos pavadinimas: Re: [Japonų verslo ypatumai]   Sausis 11th 2008, 15:04

Visada žinojau, kad sunku kurti verslą Japonijoje, jau vien dėl kultūrinių skirtumų. Bet girdėjau kažkokiam lietuviui pasisekė ir jis dabar ten pardavinėja šakočius :great:


Citata :
• Per dalykiškus susitikimus nepasakokite anekdotų. Galėsite tai padaryti vėliau, jie vis vien nesupras.
Šitas mane nužudė 😁

Citata :
• Pramokite japoniškai ir parodykite, kad domitės jų kultūra. Tačiau nepersistenkite - jie nemėgsta užsieniečių, kurie sklandžiai kalba japoniškai
anou.. įdomus požiūris.. tai pagal juos, aš net gyvendama ten ~20m. turėsiu blogai šnekėti japoniškai, kad jų nesupykdyčiau? 😁 Na reikės šituo faktu rimčiau pasidomėti. Gal čia labiau vyresnėse kartose tokios nuostatos priimtos :buuh:

Citata :
• Jei susitinkate daugiau nei vienu asmeniu ir gavote keletą kortelių, jas taip pat išsidėliokite tvarkingai prieš save.
Jau bandau įsivaizduoti stalą, nukrautą tvarkingai sudėliotų vizitinių kortelių 😁

Šiaip pabaiga, tai kaip iš kokio siaubo filmo. Man patiko :evil:

_________________
The Art Of Drowning.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://last.fm/user/KapiniuGrazuole
Kajitoku
~Wakagashira~
avatar

Female
Capricorn Cat
Age : 30
Miestas : [UK]
Pranešimų skaičius : 1068
Reputacija : 16

.::+Trumpai apie save+::.
Pareigos: Nosebleeding FAN
Išskirtinis Bruožas: ''[Motto Sugoku Impacto]''
Super Galia: Amnesia and Perverted mind transfer niahahahahaha ! $.$

RašytiTemos pavadinimas: Re: [Japonų verslo ypatumai]   Sausis 11th 2008, 15:32

Cha cha cha, tu prikin, ash tik dabar suzinojau, kad puse savo gyvenimo miegojau kaip numirele-i Shiaure..i Shiaure...*feels like a zombie..*:lol:
Prashom nesijuokt, cia mano kontrolinio medziaga... :great:
Shiandien Kaji meldesi priesh grupiokus:
-Oh kamisama!!!!Kudasai!!! Give me mundai about Japan!!!!!
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://mikarainz.blogspot.com/
Sulli.
~Oyabun~
avatar

Female
Virgo Horse
Age : 27
Miestas : Saitama
Pranešimų skaičius : 4812
Reputacija : 154

.::+Trumpai apie save+::.
Pareigos: Ruki's Stalker *dairosi Rukio XD*
Išskirtinis Bruožas: a good sense of engrish
Super Galia: Aoi suktukas :D

RašytiTemos pavadinimas: Re: [Japonų verslo ypatumai]   Sausis 11th 2008, 18:37

su šiaure, tai ghem... nu aš žinau, kad negalima miegot kojom į duris, nes taip lavonus išveža. tebūnie šiaurė :crazy: 😁
me galva į rytus miega, man px 😁

_________________
The Art Of Drowning.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://last.fm/user/KapiniuGrazuole
Kajitoku
~Wakagashira~
avatar

Female
Capricorn Cat
Age : 30
Miestas : [UK]
Pranešimų skaičius : 1068
Reputacija : 16

.::+Trumpai apie save+::.
Pareigos: Nosebleeding FAN
Išskirtinis Bruožas: ''[Motto Sugoku Impacto]''
Super Galia: Amnesia and Perverted mind transfer niahahahahaha ! $.$

RašytiTemos pavadinimas: Re: [Japonų verslo ypatumai]   Sausis 11th 2008, 21:14

O ash jau dabar i vakarus...XDDDDDD Ir man px.. :disco:
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://mikarainz.blogspot.com/
Sulli.
~Oyabun~
avatar

Female
Virgo Horse
Age : 27
Miestas : Saitama
Pranešimų skaičius : 4812
Reputacija : 154

.::+Trumpai apie save+::.
Pareigos: Ruki's Stalker *dairosi Rukio XD*
Išskirtinis Bruožas: a good sense of engrish
Super Galia: Aoi suktukas :D

RašytiTemos pavadinimas: Re: [Japonų verslo ypatumai]   Sausis 11th 2008, 23:09

tai šaunu, kad išsiaiškinom 😁 😁 😁

_________________
The Art Of Drowning.
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://last.fm/user/KapiniuGrazuole
Noru-chan
~Shateigashira-hosa~
avatar

Female
Capricorn Snake
Age : 28
Miestas : Ne tas,kurio noreciau
Pranešimų skaičius : 468
Reputacija : 0

.::+Trumpai apie save+::.
Pareigos: The Biggest Pain in the Ass/naivuole/svajotoja
Išskirtinis Bruožas: Dumb smile ir raudoni zandai...god...a,dar 177cm ugis xD
Super Galia: Isnykti....+.+

RašytiTemos pavadinimas: Re: [Japonų verslo ypatumai]   Sausis 22nd 2008, 19:52

*pasimetus,nes neizno,kur link miega*

o del JP kalbos ir as girdejau,tipo,kol lievai sneki,visi atlaidus,malonus,o kai taip perfect,na bent jau neblogai,tai ima itarinte.na jie nacionalistai,tai.... :weeee:
Atgal į viršų Go down
Peržiūrėti vartotojo aprašymą http://www.yaplog.jp/akai_yuki
Sponsored content
RašytiTemos pavadinimas: Re: [Japonų verslo ypatumai]   

Atgal į viršų Go down
 
[Japonų verslo ypatumai]
Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
 :: 日本。Japan。Japonija。{ft. Asia} :: Įdomybės-
Pereiti į: